Моніторинг умов працевлаштування університетських випускників як головне джерело інформації про деформації в освітній сфері

Йоанна Жира

АНОТАЦІЯ

У статті на основі аналітичного узагальнення результатів пілотних опитувань представників університету «Краківська політехніка», що систематично проводяться зусиллями закладу з 2006 р., здійснено системне дослідження умов працевлаштування університетських випускників у Польщі. З використанням відповідного методологічного апарату проведено оцінювання якості навчання в університеті, досліджено характеристики трудової зайнятості випускників, затраченого ними часу на пошук праці та особливостей розвитку професійної кар’єри. Обґрунтовано, що зібрані дані та розроблена методологія моніторингу можуть бути ефективно використані для дослідження наявних деформацій у системі університетської освіти, масштабу та першопричин невідповідності між вищою школою та ринком праці.

Ключові слова: умови працевлаштування випускників, ефективність навчання, компетенційні очікування працедавців, структурні деформації у вищій освіті, ринок праці.

Завантажити статтю у PDF

Pages from Zhyra_ukr